angielski polski

Filozofia

W Whole Baking Company wiemy, że naturalne surowce, minimalnie przetwarzane i zamawiane u lokalnych producentów, owocują czystymi, prostymi i najsmaczniejszymi ciasteczkami, musli i innymi produktami cukierniczymi. Do naszych wypieków używamy jaj z wolnego wybiegu, zamiast jajek od kur trzymanych w klatkach bo wierzymy, że jajka z wolnego wybiegu są zdrowsze i jest to bardziej etyczne. Używamy naturalnego miodu, pochodzącego z polskich pasiek, ponieważ taki miód jest pyszny, a ponadto jest pełen substancji, które wspomagają system immunologiczny człowieka w walce z lokalnymi bakteriami i wirusami. To dlatego jest lepiej dla organizmu konsumować miód lokalny. A to dobrze bo Polski miód jest smaczny. Produkty zbożowe, jak płatki owsiane i mąka również pochodzą z regionalnych gospodarstw rodzinnych, dzięki czemu wspieramy lokalne społeczeństwo i przyczyniamy się do ograniczenia dwutlenku węgla w atmosferze, ponieważ transportujemy zboża na jak najkrótsze odległości.

Polska jest krajem, gdzie dojrzewają wysokojakościowe i smaczne owoce, takie jak śliwki, jabłka i żurawina, jesteśmy zaangażowani by kupować te owoce lokalnie. Masło, dostarczane nam jest z regionu- Zielonych Płuc Polski- z Mazur, dzięki temu mamy nie tylko smaczne masło, ale również dbamy o dobrostan krów. Wychodzimy z założenia, że najlepsze dla zdrowia są produkty najmniej przetworzone jak to tylko możliwe, wówczas zawierają najwięcej substancji aktywnych, takich jak: witaminy, minerały, przeciwutleniacze i mikroelementy. Te produkty dają nam, konsumentom, witalność i właściwą dawkę energii w ciągu dnia.

Bez obaw, wiemy, że nie wszystkie składniki potrzebne do naszych produktów można znaleźć na polskich polach i w sadach. Dlatego też importujemy nierafinowany cukier trzcinowy i inne egzotyczne surowce. Dlaczego nierafinowany? Ponieważ taki cukier jest minimalnie przetwarzany i zawiera istotne minerały jak fosfor, wapń, żelazo, magnez i potas. Cukier biały zawiera tylko kalorie ale absolutnie żadnych minerałow lub innych substancji odżywczych. Więcej o korzyściach płynących ze spożywania cukru nierafinowanego znajdziesz w zakładce Składniki

Czy mógłbyś sobie wyobrazić ciasteczka orzechowe bez orzechów? My nie. Dlatego importujemy orzechy, ale nie zamawiamy orzechów prażonych w tłuszczu i soli. To by było wbrew naszym zasadom. Kto sobie wyobrazi ciastko czekoladowe bez kakao i kawałków czekolady deserowej? My nie możemy. Używamy 100% kakao, które daje pełny czekoladowy smak. Jeszcze dodajemy właściwą dawkę czekolady deserowej, z umiarem dla zdrowia, z korzyścią dla smaku.

To są tylko przykłady składników, które używamy, aby tworzyć smaczne i niezanieczyszczone wypieki dla Ciebie i Twojej rodziny. Zajrzyj do naszej zakładki Składniki, żeby zobaczyć dużo więcej informacji o wartości naszych wypieków.

Whole Baking Company … PURE SIMPLE DELICIOUS

Terms & Conditions | Sitemap | Copyright © 2014 Whole Baking Company. All rights reserved.